דוקטור אריאל סביון
אסתטיקת הפה

ניתוחי חניכיים – הטיפול במחלות חניכיים

מהמקרים השכיחים ביותר של מחלות שיניים שונות מגיעים בסופו של דבר למצב שבו צריך לנתח את המטופל. ניתוחי חניכיים יכולים להיות דבר לא נעים אולם באמצעות טכנולוגיה מתקדמת שיש היום ניתן לעשות שימוש במיקרוסקופ טיפולי מתחת עם כירורגיה זעירה ולא פולשנית, ניתן לבצע את הניתוח בצורה כזו שלא תגרום לטראומה של הרקמה הרכה ומסייעים בריפוי מהיר ושיפור האסתטיקה לאחר הטיפול. כלומר, פועלים למניעת הישארות של צלקות באזור הניתוח. אנו ממליצים בחום על צחצוח נכון ושמירה על היגיינת חלל הפה דרך קבע על מנת להפחית את הסיכון להתפתחות מחלות שיניים לאורך השנים.

שמירה על חלל הפה לאורך זמן

ביקור סדיר אחת לחצי שנה אצל השיננית, ניקיון הפה בצורה סדירה, צחצוח נכון פעמיים ביום וטיפול אוראלי תקין יכול לסייע בהפחתת הסיכון להיווצרות מחלות חניכיים שונות. כאבים רבים שמהם סובלים אנשים כתוצאה ממחלות חניכיים הם רק אחד הסימפטומים שמהם תסבלו ובמקרים חמורים השיניים עשויות לנשור ואלו מצבים שניתן למנוע על ידי תחזוקה נכונה של חלל הפה והשיניים.

כיצד מתפתחות מחלות חניכיים?

כדי לטפל במחלות חניכיים יש צורך לרוב בביצוע ניתוח חניכיים אולם אם תדעו כיצד מתפתחות מחלות חניכיים וכיצד ניתן למנוע את הופעתן תוכלו בהחלט להפחית את הסיכוי שתגיעו לזה. כאשר הצחצוח היומי מתבצע בצורה לא יעילה או לא מתבצע בכלל החיידקים הנשארים על השיניים או בכיסי החניכיים שלכם יוצרים רובד שלאורך הזמן מתחזק ויוצר שכבה של חיידקים שנקרא פלאק. אלמלא הצחצוח המיועד להסרת החיידקים הרובד ילך ויצטבר, יתחזק ויגרום להתרבות של חיידקים באזור וזיהום בחניכיים. לאורך הזמן הרובד עשוי להפוך לאבנית ולגרום לנזקים גדולים מאוד. תוכלו לסבול מדימום במהלך צחצוח השיניים שלכם, לסבול מכאבים, נפיחות ועששת. חיידקים מסוימים אפילו עשויים לחדור למחזור הדם שלכם ולזהם אותו גם כן. 

איך למנוע את ההופעות של מחלות חניכיים?

  • חשוב לצחצח פעמיים ביום: פעם אחת בבוקר שקמים ופעם אחת בלילה לפני השינה.
  • כדאי לשלב צחצוח עם מברשת חשמלית.
  • בדיקה וניקיון תקופתי אצל השיננית לפחות פעם בחצי שנה.
  • כדאי להשתמש במי פה לשטיפת הפה ללא אלכוהול ועל בסיס יומיומי.
  • ניתוח לבצע ניתוח חניכיים באמצעות מיקרוסקופ טיפולי מיוחד וכלים כירורגיים זעירים לניקיון החיידקים.

לסיכום, הזנחת הטיפול בחלל הפה עשוי להוביל למחלות חניכיים שונות לדימום, כאבים, נפיחות וזיהום חלל הפה ולעתים גם הדם והתפתחות מחלות שונות. קיים קשר ישיר בין דלקות חניכיים למערכת החיסון שלנו ואפילו נשים בהיריון עשויות לסבול מהרעה בשל ההורמונים המשתחררים ומשנים את מצב החניכיים. 

רוצים לבצע אבחנה מדוייקת של החניכיים שלכם תחת מיקרוסקופ? בקרו באתר של סביון מדיקל סנטר עכשיו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.